Decoupage, czyli jak zrobić coś z niczego

Bransoletki Pani Agaty

Wczoraj w  Bibliotece Publicznej w Zielonkach miało miejsce pierwsze po wakacjach spotkanie Pań, które uczestniczą w zajęciach zwanych Decoupage.

Podczas zajęć ich uczestniczki potrafią wyczarować niesamowite rzeczy, które zachwyciły już niejedną osobę. Na swoim koncie Panie mają już wyroby artystyczne takie, jak: filcowe bransoletki, filcowe kwiaty, ozdoby z motywami świątecznymi ( wielkanocne jaja, bożonarodzeniowe bombki), biżuterię robioną metodą decoupage i inne cuda.

Na dzisiejszym spotkaniu Panie rozpoczęły naukę tworzenia biżuterii z koralików pod czujnym okiem p. Agaty Dragan. Trzeba przyznać, że w tym celu musiały się wyjątkowo skupić i wykazać cierpliwością. Mając przed sobą różnorodne kolory koralików, kordonki i szydełko mogły przystąpić do pracy. Na pierwszy rzut oka wszystko wyglądało kolorowo, w końcu nie takie rzeczy się robiło, ale tam uciekł koralik, tu się kordonek zaplątał, tam znów wzór nie taki. Każda z Pań, które przybyły wyjątkowo licznie na spotkanie przekonały się, że cierpliwość i skupienie, to pierwszy klucz do osiągnięcia sukcesu.

DSC06924

Jednak nie samą pracą człowiek żyje i pomiędzy nawlekaniem koralików na kordonek Panie mogły rozpieścić swoje podniebienie tartą Pani Małgorzaty i ciepłą herbatą. Atmosfera była urocza, nastroje dopisywały, a robótki metodą prób i błędów postępowały. Na efekty prac jeszcze poczekamy, ale widząc zapał i zawziętość Pań na pewno będą mogły pochwalić się cudnymi bransoletkami.

Za tydzień kolejne zmagania i mamy nadzieję,że będziemy mogli podziwiać wytworzoną podczas zajęć biżuterię.