Historia barw pewnej drużyny – TS Węgrzce

ts wegrzce

Biało-niebiesko-czerwone barwy, to znak rozpoznawczy klubu z Węgrzc. Z kolei w herbie drużyny znajduje się charakterystyczna lilia. Towarzystwo Sportowe w Węgrzcach działa od 1992 roku, a klub z tejże miejscowości mocno rozwija się od pięciu lat.

Kto i dlaczego zdecydował o takim wyborze kolorów dla lokalnej drużyny? Obecny prezes TS Węgrzce Pan Jacek Pierzchała wyjaśnia – Takie,a nie inne barwy po prostu wymyślili sobie działacze podczas zebrania zarządu(…). Na wszystkich naszych strojach mamy ten herb, a kolorem przewodnim jest niebieski. W strojach w tym kolorze gramy najczęściej, dokładnie w niebieskich koszulkach z białymi napisami i wypustkami. W klubie są też komplety strojów w kolorze czerwonym,a rezerwowym jest kolor czarny. Warto dodać,że czarny kolor uważany jest przez drużynę,jako ten,który przynosi im szczęście. Dlatego też młodzi piłkarze lubią grać w koszulkach tego koloru.

Celem drużyny jest awans do klasy okręgowej, chociaż drużyna już raz się w niej znalazła. Niestety tylko na dwa tygodnie, bo MZPN zmieniło decyzję. Drużyna jednak się nie poddaje i konsekwentnie buduje swoją silną pozycję. Aktualnie trenerem  jest Michał Wiącek, który mobilizuje grupę.

Skład TS Węgrzce:

Mariusz Szlachta, Patryk Rożek, Rafał Słota, Konrad Śniaz, Daniel Chuchro, Rafał Wrona, Tomasz Pacyga, Karol Baran,Dawid Waśniowski,Tomasz Godyń, Tomasz Piwko, Dawid Witko, Karol Lipowiecki,, Sebastian Kusak, Bartosz Musiał, Artur Michalec, Mateusz Kubiak, Michał Maryon, Marcin Kurzdym, Kamil Waśniowski, Konrad Jałocha, Adam Maroszek, Bartłomiej Zasadni, Kamil Górka, Paweł Mzyk, Robert Duda.

Trener bramkarzy i kierownik drużyny: Adam Litewka

Prezes: Jacek Pierzchała

Trener: Michał Wiącek

Trzymamy kciuki za sukcesy chłopaków z Węgrzc!

 

Źródło cyt. Dziennik Polski