Przedstawiamy skrót środowych wiadomości sportowych.

Tomasz Kawa w lidze niemieckiej.

Tomasz Kawa 1Możemy dzisiaj wreszcie oficjalnie potwierdzić, iż Tomasz Kawa rundę jesienną spędzi w mało znanej lidze powiatowej (grupa południowa) Aufbau Eisleben.

Według informacji do wyjazdu na zachód snajpera Zieleńczanki przyczynili się Arkadiusz Radomski (socut Cracovii) i Andrzej Niedzielan.

Pierwszy występ w barwach nowego klubu zapowiadany jest na sobotę 14 września w meczu wyjazdowym z Fortuną Brücken.

Czekamy na informację z klubu z potwierdzeniem definitywnego transferu, a za Tomasza trzymamy kciuki.

TS Węgrzce nokautują! 10ta bramka Kubiaka w czwartym meczu.

Mateusz KubiakTS Węgrzce wciąż w wysokiej formie !! Jak przystało na lidera nasza drużyna nie zawiodła wygrywając dziś 5-0. Wynik owszem wysoki i mógłby być jeszcze wyższy, ale już gra naszej drużyny nie rzucała na kolana, co bardzo denerwowało trenera Michała Wiącka. W pierwszej połowie meczu grało się ciężko gdyż przeciwnik mocno cofnął się do obrony i dobrze przeszkadzał w rozgrywaniu akcji naszym zawodnikom. Udało się jednak strzelić bramkę w pierwszych 45 minutach za sprawą niezawodnego Mateusza Kubiaka, który wykorzystał idealne podanie od Dawida Witko.W przerwie meczu musiały paść mocne słowa w szatni, bo drużyna Węgrzc wyszła na 2 połowę meczu mocno odmieniona. Zaczęliśmy grać szybciej i dużo skuteczniej co skutkowało strzelonymi 4 bramkami dla naszej drużyny. Drugą bramkę w tym meczu dołożył Mateusz Kubiak, który po 4 kolejkach ligowych ma już 10 strzelonych bramek !! Ale to nie on był dziś bohaterem meczu. Został nim Dawid Witko nowy nabytek Węgrzc, który strzelił w tym meczu 2 bramki, ale zaliczył również 2 asysty. Ostatnią bramkę zdobył Tomasz Pacyga po indywidualnej akcji. Wynik zadowala jednak gra w pierwszej połowie nie wyglądała najlepiej. Każdy wie że drużynę poznaje się jednak po tym jak kończy, a nie jak zaczyna. Cieszmy się z kolejnych zdobytych 3 punktów i kolejnego meczu bez straty bramki.

Zwierzyniecki Kraków – TS Węgrzce 0-5(0-1)

2 Kubiak, 2 Witko, Pacyga

Skład: Kusak-Górka,Baran(Duda),Piwko,Chuchro-Śniaz,D.Waśniowski(Mzyk),Kok(Maryon),Zasadni(Pacyga),Witko-Kubiak

Bibiczanka Bibice tylko zremisowała.

Bibiczanka - Boisko

W 4 kolejce VI ligi Bibiczanka Bibice zremisowała 2:2 z drużyną przyjezdną Partyzant Dojazdów.