Zabawa dożynkowa w Giebułtowie

Dożynki Giebułtów

W sąsiednim sołectwie mieszkańcy Giebułtowa uroczyście i hucznie obchodzili Dożynki Parafialne. Tak jak i w poprzednim roku tak, i w tym gmina Zielonki została na nie zaproszona. Dumnie reprezentował nas Wójt Pan Bogusław Król.

Tradycyjnie uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym p.w. św.Idziego o godzinie 15:00. Następnie piękny orszak dożynkowy ruszył na plac przed budynkiem wielofunkcyjnym znajdującym się na ul. Orlich Gniazd 30. Po części oficjalnej podczas, której w niezwykle gościnny sposób zostali powitani wszyscy przybyli i  przekazano wieńce dożynkowe zgromadzeni mogli oddać się zabawie.

Mieszkańcom Giebułtowa oraz zaproszonym gościom czas umilały występy zespołów regionalnych oraz dzieci ze świetlicy środowiskowej. Wszyscy chętnie brali udział w przygotowanych dla nich grach i konkursach. Wieczorem podczas zabawy tanecznej każdy mógł oddać się tańcom i pozwolić sobie na szaleństwa. Ile ludzi na parkiecie tyle różnorakich technik tanecznych i śmiało można zmienić słowa znanej piosenki Jonasza Kofty na  „tańczyć każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej„. Najważniejsze jednak tego wieczora były wyśmienite humory każdego, kto pojawił się na dożynkach.

W chwilach wolnych od tańców zaproszeni mogli uraczyć się rarytasami z bufetu, a dzieci korzystać do woli z dodatkowych atrakcji dla nich przygotowanych. Trampolina czy dmuchana zjeżdżalnia były oblegane przez najmłodszych.

Zdecydowanie Sołtys Giebułtowa wraz z Radą Sołecką oraz zespołem Giebułtowianki postarali o atrakcyjne obchody dożynkowe.