Cheerleaderki z Zielonek zostawione same sobie?

1422340_545733868849682_1587903896_n

Drużynę cheerleaderek  „LIDERKI”, którą prowadzi z sukcesami p.Katarzyna Gazda w naszej gminie poznało wielu. Dzięki swoim poczynaniom dziewczyny realizują swoje marzenia i poprzez swoją ciężką pracę zostają docenione na różnych konkursach.

Ich sukcesy cieszą również i naszą gminę, dlatego niezwykle kuriozalnym wydaje się fakt, że władze uciekały się od przekazania na ich działalność gwarantowanych wcześniej pieniędzy. W ustawie budżetowej zagwarantowano bowiem 15 tys. dofinansowania, których jednak dziewczyny wraz z p. Katarzyną Gazdą nie zdołały odczuć, bo ich nie otrzymały. Nie ma co ukrywać, że środki te byłyby dużym odciążeniem dla kieszeni rodziców, którzy niestety muszą liczyć się z dużymi wydatkami.

Poniżej przedstawiamy całą listę sukcesów

We wrześniu 2009 roku w podkrakowskich Zielonkach przy miejscowym Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji swoją działalność rozpoczęła drużyna cheerleaderska „LIDERKI”. W pierwszym okresie działalności w skład drużyny wchodziło 14 zawodniczek. Z każdym rokiem liczba chętnych rosła i tak, w chwili obecnej, treningi pod okiem Katarzyny Gazdy odbywają następujące drużyny: LIDERKI (16 zawodniczek + 1 zawodnik), MINI LIDERKI (15 zawodniczek), MINI MINI (8 zawodniczek).

Tworzący drużynę zawodnicy rywalizują w formie zespołowej oraz jako duety. Poniżej długa lista sukcesów, jakie do tej pory stały się ich udziałem:

1. 13 V 2011 r. – X Mistrzostwach Sosnowca Zespołów Cheerleaders – drużyna LIDERKI: II miejscu,

2. 14 V 2011 r. – X Wiosennym Turnieju Tańca Disko & Cheerleaders w Kielcach – drużyna LIDERKI: IV miejsce,

3. 31 III 2012 – Otwarte Mistrzostwa Gdyni, X Gdyński Festiwal Cheerleaders – drużyna LIDERKI: V miejsce,

4. 21 IV 2012 – Grand Prix Polski o Puchar Burmistrza Miasta Tyczyna – drużyna LIDERKI i MINI LIDERKI: II i IV miejsce; duety: I miejsce duet kategorii wiekowej junior młodszy,

5. 12 V 2012 – XI Wiosenny Turniej Tańca Disko & Cheerleaders – II miejsce duet kategorii wiekowej junior młodszy,

6. 16 V 2012 – VI Otwarty Turniej Zespołów Cheerleaders w Raciborowicach: Cheer Girls 2012 – drużyna LIDERKI: IV miejsce,

7. 26 V 2012 – XI Mistrzostwa Sosnowca Zespołów Cheerleaders – drużyna LIDERKI: I miejsce,

8. 01 XII 2012 – VIII Otwarty Turniej Zespołów Cheerleaders w Skawinie – drużyna LIDERKI: II miejsce,

9. 8-9 III 2013 – XVI Mistrzostwa Polski Zespołów Cheerleaders Leszno 2013 – drużyna LIDERKI: VII miejsce; duety: I i VI miejsce kategoria junior młodszy, VI miejsce kategoria junior, III miejsce kategoria senior, I miejsce kategoria senior II,

10. 06 IV 2013 – Grand Prix Polski o Puchar Burmistrza Miasta Tyczyna – drużyna LIDERKI: III miejsce; duety: I i II kategoria junior młodszy, I kategoria junior, I kategoria senior,

11. 1 IV 2013 – Grand Prix Polski, XI Gdyński Festiwal Cheerleaders – drużyna LIDERKI: III miejsce,

12. 8 VI 2013 – I Otwarty Turniej Zespołów Cheerleaders o Puchar Prezydenta Miasta Skarżysko-Kamienna – drużyna LIDERKI i MINI LIDERKI: I i VI miejsce; duety: I i VI miejsce kategoria junior młodszy, I miejsce kategoria junior, I miejsce kategoria senior,

13. 18 I 2014 – Grand Prix Polski Garwolin 2014 – drużyna LIDERKI i MINI LIDERKI: III i V miejsce; duety: I i II miejsce kategoria junior młodszy, I miejsce kategoria junior.

Oprócz startu w turniejach drużyna występuje także w pokazach, do tej pory m.in. podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w latach 2010 – 2014, podczas rozgrywek ligowych futsalu na hali sportowej w Zielonkach oraz w Skale, podczas meczów piłkarskich na stadionie lokalnej drużyny sportowej, a także podczas festynów w Jerzmanowicach, Zielonkach, Michałowicach, Brzozówce.

Każdy sukcesy jest wynikiem ciężkiej pracy, wielogodzinnych treningów oraz wielkiego zaangażowania zawodniczek i trenera drużyny.

Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu. W każdy wtorek drużyny mają 1,5h baletu oraz 1,5h treningu, natomiast w każdy czwartek odbywa się blisko 2h trening cheerleaderski. Niejednokrotnie drużyna trenuje dodatkowo w weekendy, bierze udział w szkoleniach, a także w obozach tanecznych.

W dniach 15-16.03.2014 r. w Łochowie odbędą się XVII Mistrzostwa Polski zespołów i duetów cheerleaders. Olbrzymia gala, w której udział zgłosiło 86 zespołów i 72 duety z całej Polski. Również reprezentacja Zielonek planuje start w tej imprezie. Dziewczyny są doskonale przygotowane. Jedyna przeszkodą staja się finanse. Żeby dojechać na zawody, opłacić koszty związane ze startem, noclegiem itp. drużyna potrzebuje w sumie około 7 000,00 zł. Rodzice dzieci partycypują w kosztach, ale niestety są one na tyle wysokie, że niektórzy nie są w stanie opłacić udziały dziecka w zawodach.
Najbardziej przykre w tym wszystkim jest to, że reprezentując Gminę Zielonki, otrzymując wyróżnienia z rąk Wójta, drużyna nie może liczyć na to, co najbardziej potrzebne – na dofinansowanie. Prawda jest taka, że ani statuetką ani nawet dyplomem z gratulacjami, za transport na zawody nie da się zapłacić. Teoretycznie w budżecie Gminy na rok 2014 zostały przewidziane środki dla drużyny w kwocie 15 000,00 zł. Nie są one jednak dla drużyny faktycznie dostępne. Skomentowała sprawę mam jednej z dziewczynek.

Postanowiliśmy zainterweniować w tej sprawie i tak w dn. 05.03.2013 wysłaliśmy pismo drogą elektroniczną do Urzędu Gminy aby zapytać, jaka jest przyczyna takiej absurdalnej sytuacji. Wszak obiecać, a nie dać skoro dane środki są wpisane do budżetu, to dziwna sprawa.

Treść naszego listu-apelu poniżej:

„Witam serdecznie,

Zgodnie z przysługującym mi prawem, opisanym w art. 1 i 2 Ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej, wnoszę zapytanie, dlaczego pomimo przewidzianego w budżecie gminy dofinansowania w wysokości 15000zł na zespół cheerleaderek środki te nie są dla nich faktycznie dostępne?
Liczę na Państwa odpowiedź oraz rozwiązanie sprawy do końca tygodnia, w przeciwnym przypadku będę zmuszony nagłośnić sprawę celem zebrania brakujących środków na wyjazd ww. grupy na mistrzostwa Polski.
Rodzice dzieci partycypują w kosztach, ale niestety są one na tyle wysokie, że niektórzy nie są w stanie opłacić udziały dziecka w zawodach”. [ wiadomość wysłana w dn. 05.03.2013]

I tak oto w dniu 06.03.2013 p. Katarzyna Gazda dostaje z gminy wiadomość, że brakujące pieniądze na transport dla drużyny się znalazły. Kolejny raz użyjemy stwierdzenia, że jeśli się chce, to się da. My cieszymy się, że dodaliśmy swoje przysłowiowe  trzy grosze, a drużyna będzie mogła walczyć o kolejne trofea bez martwienia się o środki finansowe.

Drużynie LIDERKI na najbliższych zawodach życzymy 1 miejsca i pasma nieustających sukcesów!!!