Plac zabaw na Marszowcu

DSC07151

Ciepły poniedziałkowy dzień z pewnością sprzyjał jesiennym spacerom. Zapewne niejeden z mieszkańców naszej gminy wykorzystał tę słoneczną aurę.

My wybraliśmy się na spacer po osiedlu Marszowiec w Zielonkach i zajrzeliśmy na mieszczący się tam plac zabaw dla dzieci. Plac znajduje się na ul. Głównej. Dzieciaki mogą korzystać min. z piaskownicy, huśtawek, zjeżdżalni czy koników na sprężynach. Co ciekawe, nie ma tam tłumów dzieci więc każdy milusiński nie musi dopychać się do wybranego obiektu. Dzieci przynoszą  też swoje zabawki, które zostawione w piaskownicy są do dyspozycji innych maluchów, które się tam pojawią. Grunt, to bycie koleżeńskim 🙂

Zwróciliśmy jednak uwagę na to, że nie ma na tam kosza na śmieci, a niewątpliwie by się przydał. Zamiast tego ktoś wpadł na pomysł żeby na ławce zawiesić zwykły worek na śmieci. Lepsze to niż nic i niedbałe rzucanie papierków, gdzie popadnie. Liczymy jednak na to, że pomysłodawcy utworzenia tego miejsca do zabaw pomyślą również i o koszach.

Poza tym jednym minusem, którym jest brak kosza na śmieci (tu liczymy na roztropność dorosłych, którzy powinni mieć oko na tych mniej roztropnych), plac jest zadbany, z atrakcyjnymi obiektami do zabawy i każde dziecko powinno w tym miejscu miło spędzić czas.