Plantacja konopi indyjskich w gminie Zielonki

Fotolia_41174768_Subscription_XL_1

W jednym z domów w naszej gminie funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego wydziału kryminalnego II komisariatu policji zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich.

Po uzyskaniu wiadomości o tym, jakoby na terenie gminy był dokonywany  proceder uprawy konopi policjanci rozpoczęli obserwację domu. Zdobywając wszelkie niezbędne informacje świadczące o przestępstwie, w dniu 12 sierpnia złapano członków grupy i zlikwidowano plantację. Aresztowano i postawiono zarzuty 3 mężczyznom oraz kobiecie. Według podawanych wzmianek oskarżeni, to mieszkańcy Krakowa 30-, 35- i 31-letni mężczyźni oraz 38-letnia kobieta. Kara, jaka im grozi za uprawę znacznej ilości konopi indyjskiej i wytwarzania z nich narkotyków, to 8 lat więzienia. Na miejscu znaleziono 365 krzewów konopi i 2,5 kg suszu.

Grupa w profesjonalny sposób zagospodarowała garaż do hodowli marihuany. W pomieszczeniu znajdował się sprzęt sterowany komputerowo służący do uprawy roślin, lampy, wentylatory, nawozy, doniczki. 35-latek został tymczasowo aresztowany, pozostali otrzymali nadzór policyjny.

plantacja-zielonki

plantacja-zielonki2[ zamieszczony materiał fot. i wideo – źródło: Policja]

Comments are closed.