Odpust w Zielonkach

centrum Zielonek

W dniu  28 lipca  w gminnej parafii zostały obchodzone uroczystości odpustowe ku czci Św.Anny.

Z tej okazji odbyły się wzniosłe msze święte. Sumę odprawił ks.rodak Leszek Garstka obchodzący srebrny jubileusz przyjęcia Sakramentu Kapłaństwa. Następnie parafianie uczestniczyli w procesji eucharystycznej wokół kościoła.

Poza obchodami kościelnymi mieszkańcy mogli spacerować między kramami odpustowymi, które rozłożone były wzdłuż ulicy ks. Adama Zięby. Dzieci radośnie korzystały z przygotowanych dla nich atrakcji,min. karuzeli czy zjeżdżalni.

Wieczorem wszyscy bawili się przy znanych piosenkach, które wyśpiewał dla mieszkańców zespół Sekret z Brzozówki. Ciepły lipcowy wieczór, doskonały klimat i samopoczucie wśród mieszkańców sprawiły,że wszyscy rewelacyjnie się bawili. Po zakończeniu występu ( występ odbył się w ramach organizowanych Letnich Koncertów) nie dało się jednak nie słyszeć zawiedzionych głosów wszystkich rozbawionych, którzy prosili o bis. Ta noc była doskonałą okazją do zorganizowania zabawy odpustowej, która odbywała się w poprzednich latach. Wszyscy mamy nadzieję, że za rok mieszkańcy będą mogli również w roztańczony sposób spędzić wieczór odpustowy.

W każdym razie w tę niedzielę każdy z mieszkańców miło spędził czas, a centrum Zielonek tętniło życiem. Po prostu działo się ! 🙂