Rajd szlakami gminy Zielonki

Szlakiem przez Zielonki

Gmina Zielonki posiada wiele atrakcyjnych ścieżek rowerowych, którymi warto się pochwalić i promować wśród mieszkańców gminy. Korzystając z tak atrakcyjnych dróżek dla wszystkich rowerowych zapaleńców łącznie z dziećmi zorganizowała rajd. Celem dla  wszystkich było wystartowanie bez względu na pogodę w wyznaczonym terminie  i zabrać ze sobą dobry humor, dobre buty i oczywiście rower.
W programie rajdu zaproponowano: pojedynek strzelecki z broni pneumatycznej, poczestunek, wyłonienie najstarszego i najmłodszego uczestnika rajdu.
W sobotni poranek uczestnicy wyruszyli na rajd, podczas którego mieli do wboru zróżnicowane pod względem trudności szlaki. Każdy z biorących udział mógł sam dokonać wyboru i dostosować swoje możliwości do poziomu trudnosci danej drogi.  Dla każdego zostały przygotowane mapki. Najpopularniejsza i najdłuższa trasa rowerowa prowadziła czerwonym szlakiem rowerowym w stronę Pękowic, Trojanowic, w kierunku Garliczki, z punktem postojowym w Garliczce Chochół, dalej w kierunku Woli Zachariaszowskiej. Rowerzyści wracali Drogą Królewską w kierunku Fortu w Zielonkach, gdzie czekał na nich drugi punkt kontrolny, a stąd już zjazdem do Zielonek.  W punktach kontrolnych na uczestników rajdu czekali informatorzy, którzy udzielali wskazówki każdemu,kto tego potrzebował oraz przybijali pieczątki. Na mecie dla uczestników przygotowano kiełbaski z grilla i rozgrzewająca herbatę.
Każdy z uczestników otrzymał dyplom i zostały rozdane nagrody. Najstarszym uczestnikiem rajdu został pan Roland Zięba z Węgrzc,a najmłodzą uczestniczką została Julia Knapik, wyróżnione zostały również najliczniejsze rodziny biorące udział w rajdzie, czyli Państwo Knapikowie i Chrzanowie.
Rajd pomimo niezbyt sprzyjającej pogody spotkał się z dużą aprobatą i zadowoleniem uczestników. Z niecierpliwością czekamy na kolejne takie wydarzenie w naszej gminie.