11 listopada w gminie Zielonki

11_listopada

Narodowe święto Niepodległości, obchodzone jest co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania niepodległości przez Naród Polski.

W gminie Zielonki również zorganizowano program obchodów tego święta. Co i gdzie się działo w 95 rocznicę odzyskania niepodległości?

Mieszkańcy Zielonek mieli możliwość przeżywania uroczystości aż w dwóch wybranych dniach. 9 listopada został zorganizowany ” V Wieczór Niepodległościowy” w Centrum Integracji Społecznej. W czasie spotkania na scenie zaprezentowały się dzieci ze szkoły im. Jana Pawła II w Zielonkach. Wśród gości na spotkaniu pojawiły się twarze przedstawicieli lokalnej władzy. Z kolei dzisiaj, 11 listopada w kościele parafialnym odbyło się uroczyste nabożeństwo, a po mszy pod krzyżem katyńskim zostały złożone kwiaty.

Wczoraj, 10 listopada na zamku w Korzkwi miał miejsce „Bal Niepodległościowy„. Oczywiście wśród przybyłych pojawili się przedstawiciele gminni – sołtysi poszczególnych sołectw czy radni. Po oficjalnej części goście przystąpili do wspólnej integracji przy tańcach i poczęstunku. Oficjalny patronat nad wydarzeniem objęli starosta powiatu krakowskiego Józef Krzyworzeka i wójt gminy Zielonki Bogusław Król.