Mieszkańcy gminy Zielonki wsparli WOŚP

dziewczynyWOŚP

22 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Mieszkańcy Gminy po raz kolejny przyłączyli się do tej dobroczynnej akcji, której celem jest wspieranie tych najbardziej potrzebujących. W tym roku celem był zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Zielonki postanowiły zjednoczyć wszystkich mieszkańców na zorganizowanym evencie w hali sportowej przy ul. ks. Jana Michalika. Trzeba przyznać, że pojawiło się bardzo dużo osób i co najważniejsze dało się odczuć pozytywną energię emanującą wśród przybyłych. Program był bardzo rozbudowany, każdy mógł podziwiać małe talenty na scenie, ale chyba najbardziej dumni i wyczekujący występu poszczególnych grup byli rodzice. Uśmiechy na ich twarzach i robienie zdjęć swoim pociechom (niczym paparazzi 😀 ) podczas występów mówiły same za siebie. Sala była wypełniona po brzegi, goście wydarzenia mogli delektować się domowymi ciastami, a w przerwach pomiędzy występami wziąć udział w licytacjach.

Do aukcji zachęcała p. Katarzyna Kurzelewska – Mydlarz, a szczęśliwcy stali się posiadaczami takich pamiątek, jak: piłka nożna z podpisami reprezentacji Polski ( wylicytowano za 400 zł) – cena wyraźnie wzrosła, kiedy sprostowano pomyłkę, że autografy należą do naszej kadry, a nie zawodników Wisły Kraków ( sami mieliśmy na nią chrapkę, ale nie udało się), koszulka Andrzeja Niedzielana ( wylicytowano za 170 zł), tort – który mieli okazję skosztować obecni na hali ( wylicytowano za 200 zł), koszulka Katarzyny Broniatowskiej plus kalendarz ( cena wywoławcza 50 zł) – nie znamy losów koszulki czy ktoś ostatecznie się na nią zdecydował czy nie, worek bokserski i rękawice mistrza świata w karate ( wylicytowano za 250 zł), unikatowy album piłki nożnej z lat 1919-2009 (cena wywoławcza 200 zł – nie znaleźli się chętni), elegancki krawat PZPN z kalendarzem ( wylicytowano za 20 zł), skórzany wizytownik ( wylicytowano za 30 zł). My także dołączyliśmy się do aukcji i nasza kobieca część redakcji może pochwalić się pięknym kompletem ręcznie robionej biżuterii.

Występy dzieci i młodzieży były niewątpliwą atrakcją całego wydarzenia. Zespół NoName, któremu po solowym występie towarzyszył chór Mezzoforte zdobył serca widowni. Wśród artystów nie mogło zabraknąć oczywiście zespołu Fermata, a całą salą pozytywnie trzęsły zespoły taneczne. Wśród zaproszonych gości, którzy zapewniali nam wrażenia artystyczne byli: Skalski Dance School – rewelacyjne występy, świetnie przygotowanych do występu grup, muzycy z Filharmoni Krakowskiej, urzekający chór Nutki, pokaz Kung-Fu zaprezentowany przez uczniów ze Szkoły Sztuk Walki Irbis – chyba na niejeden wstrzymał oddech, kiedy zobaczył ich popisy, podobnie było w przypadku pokazu karate w wykonaniu uczniów ze szkoły podstawowej w Zielonkach, czarujący pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu Karoliny Półtorak z partnerem, grupy tanecznej Rock and Roll oraz Rafała Chrzana (saksofon), Mai Sum (śpiew), Moniki Bania (śpiew), Aleksandry Krzyworzeki (śpiew), Emilii Zielowskiej (skrzypce), Zofii Grodeckiej ( pokaz tańca nowoczesnego), Filipa Majora, Norberta Kociarz (śpiew), Julii Gondek (balet). W pamięci z pewnością będzie występ cheerleaderek, które wytańczyły sobie gromkie brawa publiczności. Szczególne brawa dla jednej z dziewcząt, która mimo małego upadku z uśmiechem na twarzy dokończyła taniec – grunt to profesjonalizm 🙂 W świąteczną atmosferę wprawili nas Herody z Trojanowic, a uspokajającą nutę dla ucha zaserwowała nam Parafialno-Gminna Orkiestra z Zielonek.

Jedyna nasza subtelna uwaga dotyczy nagłośnienia, o którego jakość warto zatroszczyć się przy kolejnej tego typu imprezie.

Wielka Orkiestra po raz kolejny zjednoczyła wszystkich do dzielenia się nie tylko datkami, ale ukazała, że wśród nas jest wielu ludzi o dobrym serduchu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wrażenia z tego wydarzenia w naszej gminie będę równie pozytywne.

Zapraszamy do galerii zdjęć na naszym fb: https://www.facebook.com/ZIELONKI.info