„Zapomniany pejzaż – retrospektywa”

DSC07421

„Zapomniany pejzaż – retrospektywa”, to tytuł wystawy obrazów Piotra Bubaka, która miała miejsce w niedzielny wieczór w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach.

Artysta niestety z powodu innych ważnych zobowiązań nie mógł pojawić się dzisiaj w Zielonkach, ale podczas spotkania reprezentowała go żona p. Joanna Bubak.

Piotr Bubak-Leśniak o sobie : „Zimowy Kraków a raczej jego ówczesne peryferię były scenerią moich narodzin ( styczeń 1959). Przyszedłem na świat jako ostatni z sześciorga mojego rodzeństwa. Pasją mojego dzieciństwa było obserwowanie otaczającej mnie przyrody, jej zmian i barw. Życie i szkoła w starym Krakowie wpłynęło na młodzieńczą fascynacje sztuka dawnych mistrzów. Dzięki tej fascynacji i za namową mądrego architekta- nauczyciela, ukończyłem Liceum Konserwacji Zabytków Architektury stworzone przez prof. Zina w Krakowie ze specjalizacją sztukator. Lata spędzone w liceum utwierdziły mnie w przekonaniu, że moja przyjaźń ze sztuka musi trwać. Postanowiłem w otrzymany warsztat tchnąć ducha. Śladami Wielkich Twórców wybrałem Krakowską Akademie sztuk Pięknych na wydziale Architektury Wnętrz. W pracowniach współczesnych Profesorów…. Poznawałem tajemnice malarstwa, rysunku, rzeźby i projektowania. Równocześnie prowadziłem intensywne życie akademickie. (…) Dalszą drogę twórczą widzę w tym, że odnalazłem wartość nadrzędną w ładzie wewnętrznym, z Bogiem /jakkolwiek pojmowanego/ w sercu i miłością do ludzi i sztuki… Tworząc teraz po powrocie z życiowej krawędzi dać świadectwo wiary w rzeczy ponadczasowe w pełni ludzkie i Boskie. Tworząc tak by odróżniać sztukę od sztuczki odcinam się od unifikacji, bzdurnych oszustw w świecie tandety i konformizmu.„.