Dożynkowe uroczystości w Bibicach

Dożynki Bibice

Radosne, rozśpiewane, słoneczne i w przemiłej atmosferze, takie były Dożynki w Bibicach. Rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie każdy mógł podziwiać przemarsz korowodu z pięknymi dożynkowymi wieńcami.

W barwnym przemarszu zaprezentowała się w krakowskich strojach młodzież z Bibic, której dumnie przewodziła Sołtys Pani Magdalena Krawczyk, a przed nią para małych i przeuroczych  Krakowiaków. Wraz z korowodem mieszkańcy dotarli na plac, gdzie pod budynkiem wielofunkcyjnym została rozstawiona scena oraz przygotowane stoły do biesiadowania dla wszystkich przybyłych.

Trzeba docenić fakt, że aby Dożynki odbyły się zgodnie z planem mieszkańcy prężnie organizowali się do pracy i w ciągu dwóch tygodni udało się wszystko dopiąć na ostatni guzik. Wszystkich mobilizowała i sama czuwała nad wszystkimi sprawami Pani Sołtys. Z wielkim entuzjazmem przyznała – Jestem z dożynek bardzo zadowolona, bo wszystko poszło zgodnie z planem! Pogoda była wspaniała, goście dopisali. Przygotowania nie trwały długo, gdyż nasza bibicka młodzież jest tak zdolna, że zebraliśmy się w niecałe dwa tygodnie. Pracować z tak wspaniałymi ludźmi, to naprawdę przyjemność. Jestem z nich naprawdę dumna, bo zaskoczyliśmy wszystkich bardzo pozytywnie. Mieszkańcy są zadowoleni, bawili się do późnych godzin nocnych. Mimo iż były pewne trudności przy organizacji imprezy dziś wiem, że warto było – Oceniła optymistycznie Sołtys Bibic Pani Magdalena Krawczyk. Zgadzamy się  i potwierdzamy wszystko było rewelacyjnie przygotowane, a wyśmienity nastrój Bibiczan mówił sam za siebie.

Wieczorny koncert należał do grupy „AMOR”, która znanymi przebojami roztańczyła   wszystkich Bibiczan do późnych godzin nocnych. Goście tłumnie bawili się miejscu do tego wyznaczonym. Jest bardzo fajna atmosfera, świetnie się tutaj bawimy  całą naszą rodziną. Bardzo dobrze,że pogoda dopisała i jest nas tutaj tak dużo. Wszyscy mieszkańcy mogą się  spotkać w jednym czasie i razem bawić, porozmawiać. Liczymy, że za rok też odbędą się dożynki – powiedziała nam mieszkanka Bibic Pani Katarzyna.

Pięknie dziękujemy organizatorom za niezapomniane Dożynki i gratulujemy wspaniałej organizacji. A wszystkim rolnikom życzymy pomyślności w przyszłych zbiorach!

Zapraszamy do naszej galerii z  zabawy dożynkowej 🙂