Na dwóch kołach przez gminę Zielonki

szlaki_rowerowe

Wycieczki rowerzystów przez gminę Zielonki będą teraz o wiele wygodniejsze i przyjemniejsze do pokonywania, bo już widać pierwsze efekty prac przy budowie i odnowie szlaków rowerowych. Zwolennicy dwóch kół powinni się zatem cieszyć.

W ramach realizacji projektu ” Od Krakowa do Ojcowa – rowerem przez gminę Zielonki” do września 2014 roku zostanie odnowionych prawie 17 km szlaków rowerowych, a nowe oznaczenia zostaną wykonane na trasach rowerowych i pieszych na długości 84 km. Koszt całości to 4,8 mln zł, z czego 3,5 mln zł to dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, a gmina Zielonki dopłaci 1,3 mln zł.

Z informacji podanych przez Dziennik Polski około 30% prac zostało już wykonanych. Trzymajmy więc kciuki za całość realizacji i pomyślne ukończenie projektu. Istotna wiadomość dla turystów jest taka, że będą wydawane przewodniki i mapy turystyczne, powstaną 24 punkty spoczynkowe ze stolikami, ławkami, tablicami informacyjnymi o przebiegu trasy i atrakcjach. Wszystko to dla wygody i umilenia podróży rowerzystom.

Etap realizowanych prac wygląda następująco:

– na ul. Na Popielówkę (w Zielonkach) wybudowano 840 metrów chodnika

– na ul. Wichrowe Wzgórza ( Bibice) utwardzono 820 metrów odcinka rowerowego

-ul. Spacerowa ( Brzozówka) trwa modernizacja szlaku na długości 712 metrów

– na ul. Królewskiej (Bibice) i w Zielonkach koło fortu powstała już podbudowa tłuczniowa

Z uwagą przyglądamy się projektowi i liczymy, że wszelkie zaplanowane prace zostaną ukończone na czas. Bez wątpienia każdy rowerowy zapaleniec z przyjemnością przemierzy każdy ze szlaków na swoich dwóch kołach.

O szlakach rowerowych w naszej gminie pisaliśmy już w jednym z artykułów ( więcej znajdziecie pod linkiem: http://zielonki.info/szlakami-turystycznymi-przez-gmine/ ).