Pochwal się swoim ogrodem

eyJ4MSI6NDQsIngyIjo1NjQsInkxIjo1NywieTIiOjQ0OCwidyI6NTIxLCJoIjozOTF9

Miłośników ogrodnictwa, krzewów, kwiatów i przyozdabiania swoich posesji w naszej gminie nie brakuje. Co więcej niezależnie od wielkości tych ogródków są one pełne uroku i zachwycają niejedne oczy. Czas się nimi pochwalić i zawalczyć w konkursie na „Najpiękniejszy przydomowy ogród”.

Do 20 października można zgłaszać chęć wzięcia udziału w konkursie. Jest on skierowany dla mieszkańców sołectwa Zielonki. Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (znajdziecie go min. na stronie sołectwa) i załączyć do niego zdjęcia przedstawiające Wasz ogród. Wyłonienie zwycięzców nastąpi 10.11.2013 roku. Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 12.11.2013 podczas pierwszego zebrania wiejskiego.

Rok temu odbyła się I edycja konkursu i spotkała się z miłym odzewem mieszkańców. Chociaż zapewne organizatorzy liczą, że z roku na rok będzie przybywać chętnych chcących zaprezentować swój ogród i podzielić się swoją pasją. Główny nacisk kładziony jest na samodzielne urządzenie i pielęgnowanie ogrodu. Dodatkowe kryteria brane pod uwagę, to kompozycyjność i architektura ogrodu, pomysłowość, układ przestrzenny ogrodu, roślinność rodzimego pochodzenia, estetyka części mieszkalnej, gospodarczej i rekreacyjnej przylegającej do ogrodu.

Wszystkich gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.