Wieczór poetycki z Zofią Daszkiewicz

Zofia Daszkiewicz

” Przywołuję z odległej pamięci / tylu ludzi,porażki i wzloty,choć niejedna łza w oku się kręci, jakże ważne są w przeszłości powroty”  [Zofia Daszkiewicz]

Miłośnicy poezji 27 czerwca w Bibliotece Publicznej w Węgrzcach mogli zapoznać się z nowym tomikiem Zofii Daszkiewicz zatytułowanym „Przywołanie minionego czasu„.

Zaproszonych gości serdecznie powitała Pani Anna Gzyl – która pełni rolę starszego bibliotekarza Filii w Węgrzcach. Przybyłym Pani Ania zaprezentowała postać Pani Zofii Daszkiewicz mówiąc o jej dotychczasowych pracach, otrzymanych nagrodach czy sytuacjach podczas, których Pani Zofia recytowała swoje wiersze.

Po oddaniu głosu samej poetce, która jest niezwykle skromną, i błyskotliwą w postrzeżenia osobą zebrani mogli usłyszeć wybrane przez nią same wiersze. Z wierszami związane były różne historie z życia poetki, o których ona sama nie omieszkała wspomnieć.

Piękna scenografia, kwiaty, subtelna muzyka zbudowały niepowtarzalny nastrój, same wiersze wprowadzały w zadumę, a nawet wywołały wzruszenie.

Wśród gości pojawili się min. : Dyrektor Biblioteki Publicznej w Zielonkach Pan Mariusz Zieliński, Radna Gminy Zielonki Pani Anna Sieńko, Przewodnicząca Koła Seniorów w Węgrzcach Pani Zofia Kot, Przewodnicząca Koła Gospodyń w Węgrzcach Pani Maria Masłowska, uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki oraz sympatycy poezji, a w szczególności poezji Pani Zofii.