Bajeczny piknik dworski pod zamkniem w Korzkwi

Piknik dworski Korzkiew

Ciepły czerwcowy dzień, śpiew ptaków, przyjazne dźwięki wydobywające się wprost ze sceny, uśmiechy dzieci i dorosłych oraz osoby w strojach dworskich, które pokazały nam, jak wyglądało życie w dawnych czasach.

W takiej oto scenerii odbywał się „Piknik dworski w Korzkwi”, na które przybyli tłumnie całymi rodzinami mieszkańcy Gminy Zielonki. Dla wszystkich, którzy w tym dniu zdecydowali się spędzić popołudnie w Korzkwi czekały nie lada atrakcje.

Na scenie w roli konferansjera wystąpił nie kto inny, jak Klaun, który swoimi dowcipami, celnymi wypowiedziami i magicznymi pokazami zabawiał tę najmłodszą publiczność oraz dorosłych. Na twarzach każdego malował się uśmiech.

Scena należała, min. do dzieci ze szkół podstawowych, którzy starannie przygotowali się do swoich pokazów. Występowali uczniowie z klas 0-2, klasa 3 przygotowała przedstawienie dworskie, a klasa 6 zaprezentowała przedstawienie „Pan Samochodzik”. Dzieci wyśpiewały sobie gorące brawa u publiczności oraz przynieśli wielką radość ich dumnym rodzicom. Mieszkańcy mogli również zobaczyć tańce dworskie oraz te bardziej bliskie dzisiejszej młodzieży,czyli tańce hip-hopowe. Z kolei znane nam przeboje wyśpiewał i zagrał wszystkim zespół „Secret”.

Podczas,gdy jedni wiernie okupowali scenę inni w tym czasie mogli próbować pyszności, które serwowane były przez Panie se Stowarzyszenia Korzkiew. Ucztą dla oczu i podniebienia były smakowite wypieki ( szarlotki, torty makowe i wiele innych przepysznych ciast), truskawki, rarytasy z grilla.

Dzieci i młodzież ochoczo korzystali z przygotowanych dla nich tego dnia atrakcji. Do ich dyspozycji były: przejażdżki konno, zjeżdżalnie, przejazd ciuchcią (z tej atrakcji korzystali najmłodsi milusińscy), zjazd na linie dla odważnych, za który zuchy otrzymywały „Certyfikat odwagi”. 8-letni Michał mówi,że bardzo chciał zdobyć dyplom za odwagę, aby móc się nim pochwalić tacie oraz kolegom w klasie.

W parku rozstawione były stanowiska przy których można było zobaczyć:  pokazy naukowe i doświadczenia, warsztaty garncarstwa, a każdy zainteresowany mógł sam ulepić dowolne naczynie, miejsce metamorfoz,gdzie zwykłe fryzury przemieniane były w te noszone za czasów dworskich bądź całkowicie kosmiczne oraz punkty z wyrobami artystycznymi czy ze zdrową żywnością. Dzieciom towarzyszyły liczne konkursy, zabawy, dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz straży pożarnej.

Niewątpliwie piknik należał do jednych z najsympatyczniejszych wydarzeń w gminie, gdzie całe rodziny radośnie spędziły czas.