Aleksander Fredro w gminie Zielonki

aleksander_fredro

Rok temu w Zielonkach podczas Pikniku Rodzinnego odczytano fragmenty „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Akcja została zainicjowana przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Poza piknikiem strofy mickiewiczowskiego dzieła czytane były w bibliotekach, na miejskich placach, rynkach, w domach pomocy społecznej. W tym roku Biblioteka Publiczna w Zielonkach wraz z filiami w Węgrzcach i Przybysławicach, po raz drugi, przyłącza się do akcji, a my będziemy to wydarzenie uważnie śledzić.  Już 7 września – prezydent Bronisław Komorowski zaprasza  „do lektury dzieł Aleksandra Fredry, najwybitniejszego polskiego komediopisarza, poety, autora pamiętników, od którego narodzin mija właśnie dwieście dwadzieścia lat”.

Szczegóły dotyczące wydarzenia w naszej gminie:

  • 6 września – do gminnej książnicy  przybędą dzieci ze współpracującego z naszą jednostką Przedszkola Samorządowego w Zielonkach, by wysłuchać bajek Aleksandra Fredry. Czytaniu będą towarzyszyły: pogadanka na temat wysłuchanych tekstów, zabawy i gry plastyczne oraz oprowadzenie dzieci po bibliotece oraz słodki poczęstunek.
  • 6 września – filię w Węgrzcach odwiedzi grupa dzieci z  Przedszkola w  Bibicach, gdzie czekać już będą na nich bohaterowie Fredrowskich bajek i liczne niespodzianki.
  • 9 września godz.11:00 – Filia w Przybysławicach organizuje akcję Narodowego Czytania Aleksandra Fredry przy współpracy z Zespołem Szkół w Korzkwi. Uroczystość odbędzie się na zamku w Korzkwi.

Zapraszamy wszystkich do wspólnego czytania dzieł Aleksandra Fredry.

fredro

 

Źródło inf. http://biblioteka.zielonki.org