Czy nasz Wójt zostanie najpopularniejszym gospodarzem w Małopolsce?

wojt_2010_08_09_08_45_43

Gospodarny, rozwojowy, mający wizję i wciąż nowe pomysły, wzór wszelkich cnót – jakie cechy powinien mieć idealny wójt Małopolski? Czy nasz Wójt ma szansę otrzymać tytuł najpopularniejszego  gospodarza w konkursie na „Najpopularniejszego wójta i burmistrza Małopolski”?

W tym roku została ogłoszona 14. edycja konkursu na „Najpopularniejszego wójta i burmistrza Małopolski”.  Kandydatura  naszego Wójta  p. Bogusława Króla została zgłoszona do konkursu i aktualnie możecie Państwo oddawać swoje głosy.  Jednym ze sposobów głosowania jest wysłanie smsa pod numer 72355 o treści W.29 lub za pomocą kuponów dołączonych do Gazety Krakowskiej w okresie od 4 do18 października, a wypełnione kupony przesłać lub dostarczyć osobiście do Polskapresse Sp. z o.o. Oddział Prasa Krakowska, al. Pokoju 3, 31-548 Kraków.

Jak podaje Gazeta Krakowska : „Laureatami zostanie 10 wójtów i 5 burmistrzów, którzy dostaną największą liczbę głosów w swojej kategorii. Wszyscy zwycięzcy plebiscytu otrzymają pamiątkowe dyplomy, a także symboliczne nagrody. Najpopularniejsi wójtowie Małopolski 2013 otrzymają specjalne kapelusze Witosa. Z kolei najpopularniejsi burmistrzowie zostaną nagrodzeni honorowymi insygniami”.

Nasz Wójt konkuruje o to zaszczytne miano z 63 innymi Wójtami. Jednak na dzień dzisiejszy w rankingu pozostaje na jednym z dalszych miejsc, co nie znaczy, że sytuacja ta do końca trwania konkursu nie ulegnie zmianie. Miło i dumnie byłoby poszczycić się, że to właśnie my mamy idealnego i wymarzonego gospodarza zarządzającego naszą gminą.

Zapewne każdy z nas przed oddaniem głosu zada sobie samemu pytanie: Jaki jest nasz Wójt? Dlaczego powinienem na niego głosować?  Ilu mieszkańców gminy, tyle odpowiedzi i opinii.

Postanowiliśmy przyjrzeć się sylwetce naszego wójta. Oto kilka istotnych faktów.

Bogusław Król pełni rolę Wójta od 1998 roku, mgr fizyki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Doświadczenie zawodowe: 1980-82 dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Michałowicach, 1982-96 nauczyciel i od1992-96 dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Długosza w Raciborowicach, 1996-98 kierownik Gminnego Zespołu Administracyjnego Szkół i Służby Zdrowia gminy Zielonki.

Jako wójt szczególny nacisk kładzie na udoskonalenie jakości i czasu obsługi interesantów w Urzędzie Gminy Zielonki, rozwój infrastruktury drogowej oraz wodociągowo – kanalizacyjnej na terenie gminy, zagospodarowanie przestrzenne gminy Zielonki, modernizację i budowę nowych obiektów szkolnych, urządzanie terenów do rekreacji, sportu i różnorodnego aktywnego wypoczynku, kultywowanie tradycji, folkloru oraz wartości podkrakowskiej wsi.
[źródło: BIP/www.wrotamalopolski.pl]

Zapytaliśmy mieszkańców gminy Zielonki o to, jakie cechy powinien mieć idealny wójt. Oto kilka z nich:

„Szczerość , wyrozumiałość, otwarty umysł, pogodę ducha , spryt , inteligencję oraz wiedzę. Dobry kontakt z ludźmi” – mówi p. Ania z Zielonek

„Idealny wójt powinien mieć takie cechy, jak nasz Bogusław Król” – bez owijania w bawełnę mówi p. Aleksandra, mieszkanka Bosutowa

„Powinien być bezstronny, i dla ludzi.Te dwie cechy wystarczą i będzie idealny” – stwierdza p. Karol z Garliczki

„Umiejący zarządzać budżetem i rozsądnie podejmujący kluczowe decyzje dla gminy, inwestujący w rozwój gminy, otwarty dla każdego mieszkańca” – to opinia p. Marysi z Zielonek

Każdy z nas ma z pewnością swoje zdanie dotyczące cech idealnego wójta, ale na pewno wszystkie nasze spostrzeżenia łączy fakt, że powinien on dbać o rozwój i dobry interes gminy.

Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie konkursu i wyłonienie najlepszego gospodarza. Póki, co uważnie będziemy śledzić ranking i trzymać kciuki za naszego kandydata.